Понеділок, 26.10.2020, 12:46

«WorldSkillsUkraine»

20 листопада вперше на Луганщині відбувся відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkillsUkraine».

Офіційними організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Федерація роботодавців України, Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області, за фінансової підтримки Програми ООН з відновлення та розбудови миру.

Місія проведення конкурсу - це професійна орієнтація молоді, підвищення статусу кваліфікованого робітника і стандартів професійної підготовки та кваліфікації через проведення міжнародних змагань по всьому світу, а також інтеграція професійної освіти до європейського та світового освітнього простору, популяризація робітничих професій Луганщини.

У конкурсі взяли участь здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації, молоді кваліфіковані робітники віком від 18 до 22 років.

Змагання WorldSkills проводяться у формі конкурсу професійної майстерності, де за певний проміжок часу учасник повинен продемонструвати всі свої навички, виконавши ряд практичних завдань, тому ці змагання також мають назву «Олімпіада для робочих рук». Виконання завданнь оцінюють експерти - відомі професіонали, фахівці з числа роботодавців та підприємств різної форми власності.

У І етапі конкурсу змагалися 37 учасників за сімома компетенціями на різних локаціях, які розташовані в містах Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ.

Урочисте відкриття регіонального відбору на Луганщині відбулося в приміщенні Вищого професійного училища № 92 м.  Сєвєродонецька.

Серед гостей урочистого заходу були представники влади, закладів освіти, профспілок, роботодавці.

Від імені Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації до присутніх звернулась Тетяна Поскрякова – начальник відділу професійної (професійно-технічної) освіти та координації діяльності закладів вищої освіти.

Зі словами вітання та побажанням співпраці виступив Валерій Черниш – голова федерації профспілок Луганської області, голова профспілкового комітету ПрАТ «Сєвєродонецьке об`єднання «Азот»».

Успіхів у конкурсі побажав молодим професіоналам Володимир Артюшенко – директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області.

На базі нашого ліцею перемагались учні чотирьох навчальних закладів з професії «Перукар (перукар-модельєр)».

За роботою конкурсантів спостерігали шановні експерти: Вікторія Сидоренко, Згонник Ольга, Вергун Яна. А оцінювали роботи журі у складі: Доценко Денис, Зіміна Ірина, Шатохіна Олена.
Також на конкурсі була присутня Лебединська Ольга, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Луганській області, яка привітала учасників та побажала успіхів у змаганнях.
У фіналі було підведено підсумки та оголошено переможця. Перемогу отримала
учениця Старобільського професійного ліцею - Анастасія Гоцка, друге місце посіла Шкабура Анна – учениця четвертого курсу , нашого навчального закладу, майстер – Стахурська Лілія Аркадіївна.

А наша учениця  Вікторія Позднякова група 10-10а (по професії "Кравець") -  зайняла І місце (компетенція «Технології моди»).

Всі учасники були нагороджені дипломами та цінними подарунками. Вітаємо переможців та бажаємо творчих успіхів і наснаги в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Worldskills Ukraine», який пройде у м. Києві.

Переглядів: 89 | Додав: Лицей | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2019  »