Понеділок, 26.10.2020, 11:50
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ"

Статистика
Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Лицей

17:44
Кравець – це сучасно, креативно, престижно.

Кравець – це сучасно, креативно, престижно.

        

Професія «Кравець» має стародавню історію і у всі часи вважалася почесною, адже від таланту і смаку кравців залежав зовнішній вигляд як простих городян, так і самих високопоставлених персон. Це було пов'язано з тим, що аж до кінця XIX століття кравці займалися всіма етапами виготовлення одягу — від проектування моделей до їх пошиття і декорування. Секрети кравецького мистецтва накопичувалися протягом тисячоліть.

         Сьогодні до якості виготовлення одягу дуже високі вимоги. У зв'язку з цим сучасний кравець повинен бути високоосвіченою людиною, якій вже недостатньо тiльки вмілого володіння певним набором механічних операцій. Кравець у наш час є технічно грамотним фахівцем, що вміє самостійно вирішувати поставлені виробництвом завдання.

         Саме таких  кравцiв готують у Державному навчальному закладi «Сєвєродонецький професiйний лiцей». На базi повної середньої освiти протягом 1,5 рокiв дiвчата вивчали конструювання та технологiю виготовлення одягу, матерiалознавство та обладнання галузi. Освоювали з цiкавiстю, старанно, творчо. Тому результат не змусив себе довго чекати. В лютому 2017 року  - дипломна робота - це  виготовлений самостiйно швейний вирiб: вiд його проектування, конструювання, розкрою до пришивання гудзикiв. Здебiльшого випускницi виготовили верхнiй одяг — це бiльш складно  та й оцiнюється вище. Нехай це не було «от кутюр», а були повсякденнi пальто та жакети, вони дипломантам дуже дорогi, тому що виготовленi власноруч  i професiйно.  

         В наш час професiя кравця є гостродефiцитною. Гарнi спецiалiсти  потрiбнi в ательє, на великих швейних виробництвах як в Українi, так i за її межами. До того ж, ця професiя дає можливiсть займатися iндивiдуальною трудовою дiяльнiстю. Тому працевлаштування в цiй групi склало 100 вiдсоткiв.

    Усім відоме прислів'я: "За одягом зустрічають, за розумом проводжають". Ці слова влучно демонструють багатовікове прагнення людини справляти всім своїм виглядом приємне враження на тих, хто її оточує. Тому щиро бажаємо нашим випускникам своєю майстернiстю дарувати людству гарний настрiй своїми майбутнiми швейними шедеврами.

Хільченко Т.О.,

викладач професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «СПЛ»

 

Переглядів: 281 | Додав: Лицей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728