Понеділок, 19.04.2021, 01:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Понеділок, 19.04.2021, 01:00
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ "Сєвєродонецький професійний ліцей"

Професії

Живописець. Оформлювач вітрин, приміщень та будівель

Термін навчання на базі 9 класів – 3,5 роки

на базі 11 класів – 1,5 року

Живописець – творча та популярна професія, яка вимагає від майстра вміння володіти всіма видами живопису (іконопис, портрет, натюрморт, пейзаж) та техніками, починаючи процес від ескізу та завершуючи творчою роботою. Самостійно виконуючи всі підготовчі та завершальні етапи, дотримуючись встановленої технології.

Попит на живописців на сучасному ринку праці є високим.

Сьогодні живописець не залишиться без роботи, оскільки будуються нові храми, оселі, школи та дитячі садки і є багато охочих надати внутрішній частині будівель довершеного вигляду завдяки творчим живописним роботам!

Професія "Живописець" - це професія, яка поєднує в собі художній смак людини та вміння користуватись технічними засобами оформлення, і потребує художньої підготовки. При освоєнні цієї професії учні вивчають живопис, рисунок, , вчаться оформлювати стенди, вітрини та приміщення. Також учні вивчають графічні комп'ютерні програми.

Оформлювач вітрин, приміщень та будівель.

 

Це професія, яка поєднує в собі художній смак та технічні засоби оформлення. Її мета гармонійно поєднувати корисність, зручність та красу, забезпечуючи тим самим привабливість і конкурентоспроможність об’єктів (чи то вітрин, чи то приміщень, чи то будівель). Оформлювач самостійно або разом з іншими спеціалістами вдосконалює вже створені об’єкти або створює нові. Також учні вивчають графічні комп’ютерні програми.


 

Апаратник синтезу

На базі неповної середньої школи строк навчання 3 роки, на базі повної середньої освіти; 1 рік. Апаратник керує технологічним процесом одержання різних речовин, обслуговує реактори, теплообмінники, змішувачі та інше обладнання. Процеси, що відбуваються в апаратах, чутливі до коливань температури, тиску, зміни реакції середовища. Тому апаратник повинен добре знати технологію виробництва і підтримувати оптимальні умови процесу. Всю надійно приховану технологію одержання готових продуктів апаратник бачить, знімаючи покази контрольно-вимірювальних приладів. Він спостерігає за ходом процесу і фіксує основні показники та порівнює їх з даними лабораторного контролю, приймає рішення щодо покращення якості продукції. А це вже творчість!

 

 

 

 

 

 

 

 

Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики

На базі неповної середньої школи строк навчання 3 роки, на базі повної середньої освіти; 1 рік. Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики - професія робітника, який обслуговує, ремонтує і експлуатує різне контрольно-вимірювальне обладнання та системи автоматичного управління. КВП вимірюють основні параметри процесів, контролюють їх або підтримують в межах норми, тобто автоматизують виробництво. Створено велику кількість КВП, що інформують обслуговуючий персонал про величину рівня, тиску, температури, витрати речовин. Щоб обслуговувати ці складні прилади, потрібно знати основи електротехніки, будову, призначення та принцип роботи приладів, правила перевірки та регулювання відремонтованих вузлів, вміти виконувати слюсарні операції, проводити електромонтажні роботи, паяти, користуватись електровимірювальним інструментом, підбирати для ремонту необхідні матеріали, читати креслення, проводити монтаж та демонтаж приладів, дотримуватись правил техніки безпеки

Лаборант хiмiчного аналізу

На базі неповної середньої школи строк навчання 3 роки, на базі повної середньої освіти  1 рік. Лаборанти виконують контроль сировини, напівпродуктів і готового продукту на промислових підприємствах, аналіз питної, промислової і стічної води, аналіз повітря, яким ми дихаємо, аналіз харчових продуктів і ще багато інших аналізів виконують лаборанти хімічного аналізу. Надходить на підприємство сировина. Перш ніж приступити до її переробки, потрібно перевірити Із яких компонентів вона складається, який вміст в ній різних речовин. Іде переробка сировини: необхідний контроль за процесом перетворення реагуючих речовин, щоб вчасно прийняти міри, якщо реакція буде проходити в небажаному напрямку. Одержано готовий продукт. Чи відповідає його якість необхідним вимогам? А якщо продукт довго зберігати, чи не зміниться його склад? Всі ці завдання розвязує лаборант хімічного аналізу. Робота лаборанта досить складна і трудомістка, але разом з тим дуже важлива і цікава. Професія лаборанта-хіміка належить до тих професій, де можна проявити свої здібності, уміння, розум, спритність, талант.

Кравець

На базі неповної середньої школи строк навчання 3 роки, на базі повної середньої освіти 1,5 р. Кравець; це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені. Професія кравця швейного виробництва дає великі можливості для розвитку різних здібностей: нахил до малювання розвивається в процесі вивчення моделювання одягу, нахил до техніки; під час вивчення швейних машин, обладнання для волого-теплової обробки виробів. Обираючи цю професію, треба бути охайною, мати добрий художній смак, чітку координацію рухів, добрий зір, що дасть змогу досягти високої професійної майстерності, навчитись шити одяг, сукні, блузи, спідниці, брюки, жакети та інше. У народі кажуть, що робити людину красивою можуть два майстри, один із них – кравець. Адже вдало пошитий одяг може не тільки покращити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан, зробити її на певний час щасливою. Мистецтво гарно одягатися; це такий же талант, як інші. Існують люди, яким від народження притамане відчуття гармонії, кольору, форми, стилю. Вони відчувають одяг як другу шкіру. Таких людей, наділених талантом, елегантністю, досить небагато. Але при бажанні в собі можна розвинути та виховати цей талант. В цьому Вам допоможуть знання, які дають майстри виробничого навчання та викладачі нашого ліцею.           

 

Закрiйник

Закрійник; майстер, який допомагає обрати фасон моделі одягу відповідно до тенденцій моди, індивідуальних особливостей фігури, віку і зовнішності замовника, а також пошивних властивостей тканини; здійснює розкрій матеріалів відповідно до зроблених вимірів для пошиття чи ремонту одягу. Закрійником можна стати тільки після одержання попередньої спеціальності; кравець.

Манiкюрниця. Педикюрниця

На базі повної середньої освіти; 1 рік. Професія «манікюрниця-педикюрниця; одна з найсучасніших професій нашого часу. Манікюрниця — людина, яка проводить догляд за пальцями рук, чистку і поліровку нігтів, виконує нарощування нігтів і дизайн. Педикюрниця; доглядає за ногами, пальцями та стопами ніг. Велике значення для краси та здоров’я людини має гігієнічний догляд за руками та ногами і надання їм естетичного вигляду. Краса рук, ніг, необхідна кожній жінці, так як від їх стану залежить її самопочуття і настрій. В сполученні з загальним гігієнічним доглядом за тілом манікюр і педикюр поліпшує стан організму, попереджує розвиток захворювань кісток рук, стоп і пальців ніг. Кожна людина прагне мати зовнішню природну красу. Питання краси хвилювало, хвилює і буде хвилювати людей будь-якого віку в усі часи. Людина, задоволена своїм зовнішнім виглядом, впевнено почувається у суспільстві, більш активна, в неї гарний настрій і більша працездатність.

Перукар (перукар-модельєр). Візажист. Візажист-стиліст.

На базі неповної середньої освіти; 3,5 роки, на базі повної середньої освіти 1,5 роки. Перукар (перукар-модельєр); це майстер, що здійснює базові, класичні сучасні чоловічі, жіночі та дитячі модельні стрижки із застосуванням прогресивних методів і технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини, створює прості, модельні зачіски Перукар (перукар-модельєр); одна з самих давно відомих і поважних професій. В народі кажуть, що зробити людину красивою можуть два майстри; один з них кравець, а другий; перукар. І це правильно, адже вдало підібрана зачіска, вмілий макіяж можуть не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан, зробити її на певний час щасливою. Візажи́ст; фахівець в області макіяжу, створення образу за допомогою засобів мистецтва макіяжу. Від французького Visage; особа, вигляд, образ, вид, фахівець з догляду за красою особи; обробка і макіяж; візажист-стиліст; робота з особою з метою пошуку та надання певного образу.