Вівторок, 11.05.2021, 00:15

ДНЗ "Сєвєродонецький професійний ліцей"

Меню сайту

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у Державному навчальному закладі «Сєвєродонецький професійний ліцей»

1. Заяву про випадки булінгу у Державному навчальному закладі «Сєвєродонецький професійний ліцей» має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається директору  навчального закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян», та Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#n16.

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу в  навчальному закладі, зобов’язаний повідомити про це психолога, вихователя, вчителя, майстра виробничого навчання або безпосередньо заступника директора або директора  навчального закладу.

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити заступника директора з виховної роботи про цей факт. Після цього заступник директора з виховної роботи має повідомити диретора навчального закладу.

5. Директр навчального закладу розглядяє звернення.

6. Директор  навчального закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в учнівському середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах  навчального закладу учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала факт булінгу, а не одноразовий конфлікт, то директор навчального закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

«  Травень 2021  »