Музейна кімната

ШАНОВНІ   ВІДВІДУВАЧІ!

ВІТАЄМО ВАС  НА САЙТІ

ДНЗ « СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ»

НА СТОРІНЦІ  МУЗЕЙНОЇ КІМНАТИ

МУЗЕЙНА КІМНАТА

Музейна кімната краєзнавчого профілю  функціонує в установі з 2000 року. Спочатку це був  музей, який задумувався як «хранитель» училищного літопису.

Музейна кімната  має 189 експонатів різної тематики. Всі експонати, що надходять в музейну кімнату реєструються у спеціальній книзі обліку експонатів.

Зібрання музейної кімнати  це оригінальні та унікальні експонати: грамоти, фотоматеріали, речі виготовлені учнями.

Зібрані експонати музейної кімнати  відображено в експозиціях:

« НАШІ ДЖЕРЕЛА»

«НАШІ ДИНАСТІЇ»

«СПІВДРУЖНІСТЬ ЗАРАДИ  ПРОГРЕСУ»

«ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО»

«ПАМ’ЯТАЄМО  І ШАНУЄМО»

«ГЕРОЇЧНИЙ ПОДВИГ НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ»

ДІЯЛЬНІСТЬ МУЗЕЙНОЇ КІМНАТИ:

На базі  музейної кімнати  працює історико- етнографічний гурток «Історія  ліцею та рідного краю».

Діяльність історико- етнографічного гуртка спрявона на вирішання проблеми виховання патріотичних і моральних якостей особи - так актуальних у наш час.

Мета роботи гуртка: залучення учнівської молоді до процесів дослідження , вивчення та збереження історико –культурної спадщини України, та рідного краю, формування у свідомості учнів системи  поглядів , принципів та цілосного уявлення про історико- культурний потенціал українського народу.

Формами масово- освітньої роботи гуртка   є  екскурсії зустрічі з ветеранами ВВВ, дні відкритих дверей, презентації,  постійні та тимчасові книжкові виставки, бесіди

Музейна кімната взаємодіє з громадськими організаціями міста: музеем «Бойової Слави», народним музеем «Трудової Слави ЗАТ «Азот», обєднанням ветеранів  ВВВ «Ветерани України»,воїнами авганцями «Асоціація воїнів інтернаціоналістів».

ЧЛЕНИ РАДИ ГУРТКА:

ЗАВДАННЯ

ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНОГО ГУРТКА

«ІСТОРІЯ ЛІЦЕЮ ТА РІДНОГО КРАЮ»

1. Формування  потреби в учнів вивчати історію ліцею та рідного краю.
  1. Патриотичне та моральне виховання учнів.
  1. Залучення учнів до активної пошукової діяльності.
  1. Формування в учнів ліцею потреби спілкування з музейними експонатами.
  1. Допомога  молоді в усвідомленні високої ціни трудової професійної діяльності осмисленні її змісту.
  1. Збереження і увічнення пам’яті загиблих захистників Вітчизни.
  1. Відродження морального ставлення суспільства до загиблих  захистників Вітчизни.

Музейна кімната, є одним з  найефективніших способів збереження і осмислення людського досвіду. Крім того, це відбір, а частенько і вдосконалення того, що витримало випробування часом.

«  Жовтень 2018  »